°C

Spór o ceny wody w Żarach

Fot. Zofia Popielecka
 

Mieszkańcy domagają się równego traktowania i negocjują z władzami gminy.

Chodzi o mieszkańców Mirostowic Dolnych i Grabika, którzy do tej pory płacili trzykrotnie więcej na wodę niż mieszkańcy Żar. Przypomnijmy, miejscowości te rok temu zostały przyłączone do aglomeracji Żary. Według wstępnych ustaleń, po scaleniu, mieszkańcy Żar, Grabika i Mirostowic Dolnych mieli płacić po równo. Rzeczywistość okazała się inna. Żaranie płacą obecnie ponad 8 złotych, a mieszkańcy dwóch pozostałych, przyłączonych miejscowości 27 złotych.  Wójt gminy Żary Leszek Mrożek mówi, że każdy zasługuje na takie samo traktowanie, a narzucona cena musi jak najszybciej ulec zmniejszeniu:

 

Spotkanie zainicjował poseł PiS Jerzy Materna, który zwrócił uwagę na ten problem:

 

Paweł Rusiecki z przedsiębiorstwa Wody Polskie dodaje, że w aglomeracji każdy powinien mieć takie same prawa:

 

Mieszkańcy gminy podkreślają, że wierzą, iż w najbliższym czasie uda się rozwiązać ten problem:

Po dzisiejszym spotkaniu udało się wynegocjować zmianę stawek za wodę. Mieszkańcy Mirostowic Dolnych i Grabika będą teraz płacić 14,40 zł. Wójt gminy zapewnia jednak, że będzie dążył do tego, by stawki zostały ujednolicone.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku