°C

Marszałek Polak: To nie czas na szukanie winnych

Elżbieta Anna Polak
 

Na razie jest zbyt wcześnie, by szukać winnych zamieszania w zielonogórskim szpitalu - mówi marszałek województwa. Samorząd województwa jest, obok Uniwersytetu Zielonogórskiego, udziałowcem szpitalnej spółki.

Elżbieta Polak nie chce mówić jednoznacznie, czy za zagrożenie bakteriologiczne powinno odpowiedzieć szefostwo szpitala.

Marszałek województwa nie obawia się ewentualnych strat finansowych, związanych z przerwą w wykonywaniu świadczeń medycznych.

Do tej pory w zielonogórskim szpitalu stwierdzono 22 przypadki bakterii New Delhi. Przyjęcia pacjentów są wstrzymane od ubiegłego tygodnia. Sanepid bada, czy w szpitalu przestrzegano niezbędnych procedur. Wojewoda lubuski rozważa zawiadomienie prokuratury.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku