°C

Spotkanie eksperckie w sprawie zakażeń szpitalnych

fot:RG
 

Zakażenia szpitalne były tematem dzisiejszego szkolenia eksperckiego zorganizowanego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Spotkanie zorganizowane zostało dla dyrektorów lubuskich szpitali, pielęgniarek epidemiologicznych i zespołów ds. zakażeń wewnątrzszpitalnych.

– Chcemy uskutecznić procedury związane z pojawieniem się groźnych bakterii w szpitalach – mówi wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak:

Agnieszka Zaręba, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sulęcinie przyznaje, że istnieją obawy związane z rozprzestrzenianiem się bakterii New Delhi :

Chcemy uwrażliwić pracowników szpitali, by nie ulegali rutynie mówi Bożena Chudak, dyrektor wydziału zdrowia urzędu wojewódzkiego:

Najprawdopodobniej jutro ma zapaść decyzja czy w sprawie zakażeń bakterią New Delhi w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze złożone zostanie doniesienie do prokuratury.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku