°C

Kantar: PiS 44 proc., KO 27 proc.

Sondaż wyborczy
 

44 proc. ankietowanych deklaruje poparcie Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, a na trzecim Lewica. Do sejmu dostałaby się także Konfederacja - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla telewizji TVN.

Jak wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, na listę wyborczą PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia zagłosowałoby o dwa punkty procentowe więcej badanych w porównaniu do analogicznego badania z 15 lipca. Na listę Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) w najnowszym badaniu wskazało 27 procent respondentów – tyle samo co w badaniu z lipca.

Według sondażu trzecie miejsce przypadło w sondażu blokowi Lewica (SLD, Wiosna, Razem), który cieszy się poparciem 11 procent pytanych.

Według badania do Sejmu dostałaby się również Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy), którą wskazało 5 procent ankietowanych.

Poza Sejmem znalazłaby się wspólna lista PSL i Kukiz’15, którą wskazało 4 procent respondentów, a także Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem na poziomie 1 proc. Wyznaczony ordynacją próg wyborczy dla partii politycznych wynosi 5 procent, a dla koalicji – 8 procent.

Kantar podaje, że odpowiedź „nie wiem, trudno powiedzieć, jeszcze nie zdecydowałem” wybrało 5 proc. respondentów, a 3 proc. odmówiło odpowiedzi.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku