°C

Kantar: PiS 44 proc., KO 27 proc.

Sondaż wyborczy

44 proc. ankietowanych deklaruje poparcie Prawa i Sprawiedliwości w październikowych wyborach. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, a na trzecim Lewica. Do sejmu dostałaby się także Konfederacja - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla telewizji TVN.

Jak wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24, na listę wyborczą PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia zagłosowałoby o dwa punkty procentowe więcej badanych w porównaniu do analogicznego badania z 15 lipca. Na listę Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) w najnowszym badaniu wskazało 27 procent respondentów – tyle samo co w badaniu z lipca.

Według sondażu trzecie miejsce przypadło w sondażu blokowi Lewica (SLD, Wiosna, Razem), który cieszy się poparciem 11 procent pytanych.

Według badania do Sejmu dostałaby się również Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy), którą wskazało 5 procent ankietowanych.

Poza Sejmem znalazłaby się wspólna lista PSL i Kukiz’15, którą wskazało 4 procent respondentów, a także Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem na poziomie 1 proc. Wyznaczony ordynacją próg wyborczy dla partii politycznych wynosi 5 procent, a dla koalicji – 8 procent.

Kantar podaje, że odpowiedź „nie wiem, trudno powiedzieć, jeszcze nie zdecydowałem” wybrało 5 proc. respondentów, a 3 proc. odmówiło odpowiedzi.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.