°C

Bralczyk „odmienia” adwokata przez przypadki

Pixabay

Nie wiesz, czy umowa o wynajem mieszkania jest skonstruowana prawidłowo? Kiedy masz prawo odstąpić od zakupu wymarzonego auta? Co zrobić, gdy chcesz pożyczyć sąsiadowi większą sumę pieniędzy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą adwokaci. Naczelna Rada Adwokacka rozpoczęła właśnie kampanię informacyjną zatytułowaną „Adwokat w każdym przypadku". Jej twarzą jest m.in. znany językoznawca Jerzy Bralczyk.

Kampania ma ona na celu zwiększyć świadomość i wiedzę Polaków, kiedy możemy skorzystać z pomocy adwokata.
Jak mówi Robert Kornalewicz z Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze, sytuacji, w których można skorzystać z pomocy specjalisty jest naprawdę sporo i dotyczą one często codziennego życia:

Większość Polaków uważa, że pomoc adwokata przydatna jest jedynie w sytuacji kryzysowej. Jak dodaje Robert Kornalewicz, ta kampania ma to zmienić:

Kampania „Adwokat w każdym przypadku” będzie promowana m.in. w mediach społecznościowych. Oprócz Jerzego Bralczyka w spotach wystąpią także znani blogerzy.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.