°C

Praca, praca, czy już pracoholizm?

Fot. Pixabay

Dziś Dzień Pracoholików. Badania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju pokazują, że Polacy są na siódmym miejscu wśród 35 badanych narodów, jeśli chodzi o spędzanie czasu w pracy.

Do skłonności do pracoholizmu przyznaje się Marta Nadrzycka-Soczek z Żagania. Zawsze bardzo aktywna, również na polu społecznym, czasem zapada się w pracy bez reszty. Bywa że w nadmiarze obowiązków zawodowych, również te rodzinne zaczyna traktować jak projekt i kolejne zadania do wykonania.

Jest jednak tego świadoma, że czasami traci równowagę, o czym często przypomina jej czwórka dzieci i… własny organizm.

Małgorzata Wawrzynkowska, psychoonkolog z ośrodka „Profil” działającego na terenie Żar i Żagania podkreśla, że praca może być uzależnieniem, a w nałóg możemy wpadać z różnych powodów.

– Ludzie, którzy popadają w pracoholizm, przeważnie nie odpoczywają – podkreśla Małgorzata Wawrzynkowska.

Jeśli czujemy, że pracę stawiamy na pierwszym miejscu, że zacierają się granice między byciem z rodziną, odpoczynkiem, snem i wykonywaniem innych czynności, jeśli obsesyjnie myślimy o sprawach zawodowych, również w czasie wolnym, warto przyjrzeć się sytuacji.

Może nam w tym pomóc terapeuta.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka