°C

Co Żagań ma do zaproponowania młodzieży?

Fot. Pixabay

Żagań starzeje się. Ciężko o pracę i rozrywkę. Dziś, w Międzynarodowy Dzień Młodzieży zapytaliśmy włodarzy, czy potrzeby młodych ludzi są im bliskie.

Burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec zdaje sobie sprawę, że miasto nie jest w stanie wiele zaoferować młodym – z pracą kiepsko, brakuje też rozrywek dla młodzieży:

– Choć mamy trochę propozycji – dodaje.

We wrześniu chce stworzyć Młodzieżową Radę Miasta, która zwracałaby uwagę na potrzeby młodych:

Córka burmistrza wybrała Zieloną Górę, syn mieszka i pracuje w Żaganiu.

A co ma do zaproponowania młodym powiat żagański? O stypendiach dla młodzieży za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach, rozgrywkach sportowych i kształceniu zawodowym na wysokim poziomie mówi Anna Michalczuk, wicestarosta żagański, która zajmuje się oświatą.

Podkreśla, że osobiście angażuje się w życie szkół i młodzieży, z inicjatywy powiatu organizowała debatę dotyczącą mowy nienawiści i agresji.

Co, jej zdaniem, jest największym wyzwaniem dla młodzieży?

A z pracą i spełnieniem w Żaganiu ciężko, stąd młodzi rzadko wracają tu po studiach. 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.