°C

Co Żagań ma do zaproponowania młodzieży?

Fot. Pixabay
 

Żagań starzeje się. Ciężko o pracę i rozrywkę. Dziś, w Międzynarodowy Dzień Młodzieży zapytaliśmy włodarzy, czy potrzeby młodych ludzi są im bliskie.

Burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec zdaje sobie sprawę, że miasto nie jest w stanie wiele zaoferować młodym – z pracą kiepsko, brakuje też rozrywek dla młodzieży:

– Choć mamy trochę propozycji – dodaje.

We wrześniu chce stworzyć Młodzieżową Radę Miasta, która zwracałaby uwagę na potrzeby młodych:

Córka burmistrza wybrała Zieloną Górę, syn mieszka i pracuje w Żaganiu.

A co ma do zaproponowania młodym powiat żagański? O stypendiach dla młodzieży za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach, rozgrywkach sportowych i kształceniu zawodowym na wysokim poziomie mówi Anna Michalczuk, wicestarosta żagański, która zajmuje się oświatą.

Podkreśla, że osobiście angażuje się w życie szkół i młodzieży, z inicjatywy powiatu organizowała debatę dotyczącą mowy nienawiści i agresji.

Co, jej zdaniem, jest największym wyzwaniem dla młodzieży?

A z pracą i spełnieniem w Żaganiu ciężko, stąd młodzi rzadko wracają tu po studiach. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku