°C

Noc perseidów w Żaganiu

Fot. Hans Braxmeier z Pixabay
 

Dziś niezwykła noc w Żaganiu. Na łące przy muzeum obozów jenieckich odbędzie się kolejne wspólne oglądanie nieba i perseidów.

– Na obserwacje należy zabrać ze sobą kocyk lub leżak, czerwoną lampkę lub latarkę o takim kolorze i dużo cierpliwości – mówi Jacek Patka, główny organizator spotkania, prowadzący sekcję astronomiczną przy Centrum Kultury w Żaganiu.

– Takie spotkania organizujemy od 10 lat. Są osoby, które specjalnie czekają na tę wakacyjną noc z nami – mówi Jacek Patka. – Będziemy oglądać m.in. Księżyc i miejsca lądowania misji Apollo, Saturna czy Jowisza.

A Jacek Patka, o czym wiedzą ci, którzy uczestniczyli w takich obserwacjach, opowiada w sposób niezwykle barwny i ciekawy.

– Warto się ciepło ubrać, bo noce są już chłodne. Przydadzą się ciepła herbata i kanapka – dodaje pasjonat astronomii.

Początek o godz. 21.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku