°C

Bakteria trafi do prokuratury?

fot. S. Kordyjalik
 

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze odnotowano 20 przypadków zakażeń bakterią New Delhi. Wśród zarażonych są dzieci.

Jak mówił dziś na konferencji prasowej wicewojewoda Wojciech Perczak, do niebezpiecznej sytuacji doszło, gdyż w lecznicy nie przestrzegano procedur. Dlatego w tej sprawie najpewniej złożone zostanie doniesienie do prokuratury:

Joanna Jursa-Kulesza, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii lekarskiej, podkreślała, że z przeprowadzonych badań wynika, iż lecznica mogła nie przestrzegać wszystkich, niezbędnych procedur, zwłaszcza, że pierwsze bakterie wykryto już w maju:

Bożena Chudak, dyrektor wydziału zdrowia urzędu wojewódzkiego, podkreśliła, że szpital w Zielonej Górze bardzo długo nie informował o występowaniu bakterii New Delhi w placówce:

Dorota Baranowska, dyrektor sanepidu w Zielonej Górze, podkreśla, że w tej chwili badania w szpitalu prowadzone są na bieżąco:

Dorota Konaszczuk, lubuski inspektor sanitarny, zaznaczyła, że sytuacja w szpitalu w Zielonej Górze wymogła na służbach kontrolnych przyjrzenie się temu problemowi w innych lubuskich lecznicach:

Dlatego też jutro wojewoda zwołuje naradę podległych mu służb sanitarnych, konsultantów i dyrektorów lubuskich szpitali.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku