°C

Samorządy i fundusz autobusowy

Fot.: A. Steciąg
 

Samorządy lokalne przymierzają się do skorzystania z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Przypomnijmy, ma to być rządowa odpowiedź na problemy wykluczenia transportowego. Założono dopłaty w wysokości do 80 groszy do jednego kilometra trasy, przy czym w pierwszym okresie mają one wynieść do 1 zł.

– W gminie Krosno Odrzańskie na razie nowych kursów nie będzie, ale w przyszłości takie rozwiązanie bierzemy pod uwagę – informuje Roman Siemiński, zastępca burmistrza miasta:

 

Warunkiem uzyskania dopłaty jest sfinansowanie ze środków własnych samorządu części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 procent oraz zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Na szczeblu regionu pieniędzmi funduszu dysponuje wojewoda.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka