°C

Samorządy i fundusz autobusowy

Fot.: A. Steciąg

Samorządy lokalne przymierzają się do skorzystania z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Przypomnijmy, ma to być rządowa odpowiedź na problemy wykluczenia transportowego. Założono dopłaty w wysokości do 80 groszy do jednego kilometra trasy, przy czym w pierwszym okresie mają one wynieść do 1 zł.

– W gminie Krosno Odrzańskie na razie nowych kursów nie będzie, ale w przyszłości takie rozwiązanie bierzemy pod uwagę – informuje Roman Siemiński, zastępca burmistrza miasta:

 

Warunkiem uzyskania dopłaty jest sfinansowanie ze środków własnych samorządu części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 procent oraz zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Na szczeblu regionu pieniędzmi funduszu dysponuje wojewoda.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.