°C

„Rz”: Samodzielna większość PiS

Fot. Pixabay

Rządzący nie tracą na sprawie lotów byłego marszałka Sejmu. W nowym badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia, co przekłada się na 243 mandaty i samodzielną większość w Sejmie - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rz".

„PiS nie traci – przynajmniej na razie – na wpadce z lotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W nowym badaniu IBRiS dla +Rzeczpospolitej+, przeprowadzonym 9–10 sierpnia, partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia” – napisano.

Dodano, że to wynik niewiele mniejszy od sondaży IBRiS z połowy lipca.

Gazeta poinformowała, że w przeliczeniu na mandaty rządzący mogliby liczyć na samodzielną większość w Sejmie – 243 posłów.

„Dystans do PiS zachowuje opozycja podzielona na trzy bloki. Koalicja Obywatelska może liczyć na 27 proc. poparcia. Na Lewicę chce głosować 11,6 proc. pytanych, a  na PSL-Koalicję Polską 6,5 proc. Progu wyborczego nie przekracza ani Konfederacja, ani Bezpartyjni Samorządowcy” – czytamy.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.