°C

Falubaz przegrał na własnym torze ze Spartą

fot. Maciej Noskowicz
 

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra przegrali w niedzielny wieczór przed własną publicznością z Betardem Spartą Wrocław 44:46 w meczu 13. kolejki PGE Ekstraligi. Rywale mocno uderzyli na początku spotkania i potem gospodarze nie byli w stanie ich dogonić.

Rozpoczęło się świetnie dla zielonogórzan, bo od podwójnego zwycięstwa Stelmetu Falubazu. Tylko, że… trzy kolejne gonitwy podwójnie wygrała Sparta. I momentalnie zrobiło się 16:8 dla wrocławian.

Falubaz wygrał piąty wyścig 4:2 i zbliżył się do Sparty na sześć „oczek” – 12:18. Następnie mieliśmy dwa biegowe remisy, a potem Sparta znów mocno uderzyła, triumfując podwójnie. Zielonogórzanie odpowiedzieli, ale wygrywając tylko 4:2. Potem mieliśmy remis i wrocławianie prowadzili po dziesięciu gonitwach 34:26.

Następnie Falubaz wygrał 4:2, mieliśmy dwa remisy i przed biegami nominowanymi zielonogórzanie przegrywali 36:42. Żeby zwyciężyć w meczu, podopieczni menadżera Adama Skórnickiego musieli wygrać dwa ostatni biegu po 5:1. Ta sztuka im się nie udała.

Punkty dla Falubazu: Vaculik 12+3, Jensen 7+2, Protasiewicz 4, Dudek 14 (6), Pedersen 4, Krakowiak 2+1, Tonder 1, Pawliczak 0.

Dla Sparty: Woffinden 10, Jamróg 4+1, Czugunow 5, Fricke 7+1, Janowski 10+2, Drabik 3, Liszka 7+1.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku