°C

Motor lepszy u siebie od Stali. Bonus także dla lublinian

fot. Ryszard Rachlewicz
 

Speed Car Motor Lublin pokonał truly.work Stal Gorzów 50:40 w meczu 13. kolejki PGE Ekstraligi. Wygrywając to spotkanie gorzowianie mogli zapewnić sobie utrzymanie w elicie, ale tak się nie stało.

Gorzowianie w tym meczu musieli radzić sobie bez Andersa Thomsena i Mateusza Bartkowiaka. Tego pierwszego zastąpił rodak – Frederik Jakobsen, a drugiego inny z młodzieżowców – Alan Szczotka.

Pierwszy bieg na remis. Później miejscowi wyprowadzili dwa ciosy (wygrali 5:1 oraz następnie jeszcze 4:2) i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie – 12:6. Następnie remis i pierwsze biegowe zwycięstwo gorzowian. Stal wygrała powtórzony piąty bieg 4:2 (pierwotnie było 3:3, ale sędzia dopatrzył się nierównego startu) i zmniejszyła starty do miejscowych – 13:17.

Ekipa trenera Stanisława Chomskiego poszła za ciosem i doszła miejscowych na dwa „oczka” – 17:19. Lublinianie odpowiedzieli bardzo szybko i znów wrócili na czteropunktowe prowadzenie.

Następnie Motor wygrał jeszcze 4:2 i 5:1, co dało im największe – jak do tej pory, w tym meczu prowadzenie – 28:20. Kolejne dwa biegi na remis. Potem gospodarze zwyciężyli 4:2 i wyszli na 10-cio punktowe prowadzenie – 38:28.

Dwunasty bieg na remis. Trzynasty udało się zaliczyć dopiero w trzeciej próbie. Wcześniej były problemy na starcie. Ostatecznie skończyło się kolejnym remisem. Motor przed biegami nominowanymi prowadził 44:34 i było jasne, że nie przegra już tego pojedynku. Gorzowianie walczyli jeszcze o punkt bonusowy, bo u siebie pokonali lublinian 49:41. 

Oba biegi nominowane na remis i trzy „oczka” zgarnął Motor, triumfując 50:40.

Punkty dla Motoru: Jonsson 5, Miesiąc 8+1, D. Lampart 1, Łaguta 12+1, Michelsen 9+1, Trofuimow jr 5+2, W. Lampart 10+2.

Dla Stali: Woźniak 10+1 (6), Kildemand 2, Kasprzak 12+2 (6), Jakobsen 1, Zmarzlik 14 (6), Karczmarz 1, Szczotka 0.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku