°C

Zmieni się sulechowski park

fot. UM Sulechów
 

Sulechów rozpoczyna rewitalizację parku przy ul. Kościuszki. Będzie to pierwszy etap prac, w ramach których przewidziano utwardzenie powierzchni gruntu, montaż elementów małej architektury, czyli ławek, koszy, stojaków na rowery. Będzie też oświetlenie i monitoring.

– Planujemy, że w parku alejki będą wykonane z dwóch rodzajów nawierzchni mineralnych – mówi Danuta Jurzak, zastępca burmistrza Sulechowa.

 

 

Nowe alejki zapewnią dostęp do parku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Planuje się również wycięcie drzew powodujących kolizję z planowanym nowym układzie alejek parkowych. Jednak w ramach realizacji kolejnego etapu zaplanowano szereg nowych nasadzeń drzew, krzewów oraz montaż budek lęgowych dla ptaków.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku