°C

Gorzów z największą liczbą przestępstw w województwie?

Radio Gorzów

Gorzów - lubuskim miastem z największą ilością dokonanych przestępstw w 2018 roku. Tak wynika z rankingu portalu polskawliczbach.pl, który przygotowując zestawienie, korzystał z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To niechlubne miejsce nasze miasto zajęło biorąc pod uwagę ilość dokonanych przestępstw, przypadających na każdy tysiąc mieszkańców.

– Niestety, wszystkie przestępstwa ujęte w rankingu zostały potraktowane jednakowo. Nie uwzględniono ich rodzaju, co może być mylące – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego KWP w Gorzowie:

– Gorzów jest jednym z największych miast w naszym województwie, a to zdecydowanie na wpływ na miejsce w tego rodzaju rankingach – podkreśla z kolei Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta:

Przy okazji zapytaliśmy samych gorzowian, czy czują się w swoim mieście bezpiecznie.

Dodajmy, że według rankingu polskawliczbach.pl, drugim lubuskim miastem z największą ilością przestępstw przypadających na każdy tysiąc mieszkańców jest Zielona Góra.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.