°C

Gorzów z największą liczbą przestępstw w województwie?

Fot. Patryk Małyszko
 

Gorzów - lubuskim miastem z największą ilością dokonanych przestępstw w 2018 roku. Tak wynika z rankingu portalu polskawliczbach.pl, który przygotowując zestawienie, korzystał z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To niechlubne miejsce nasze miasto zajęło biorąc pod uwagę ilość dokonanych przestępstw, przypadających na każdy tysiąc mieszkańców.

– Niestety, wszystkie przestępstwa ujęte w rankingu zostały potraktowane jednakowo. Nie uwzględniono ich rodzaju, co może być mylące – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego KWP w Gorzowie:

– Gorzów jest jednym z największych miast w naszym województwie, a to zdecydowanie na wpływ na miejsce w tego rodzaju rankingach – podkreśla z kolei Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta:

Przy okazji zapytaliśmy samych gorzowian, czy czują się w swoim mieście bezpiecznie.

Dodajmy, że według rankingu polskawliczbach.pl, drugim lubuskim miastem z największą ilością przestępstw przypadających na każdy tysiąc mieszkańców jest Zielona Góra.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku