°C

Sobotni Konkurs Sportowy (10.08)

sks
 

W drugiej sierpniowej eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, nikomu z dziewięciu słuchaczy nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Szanse na zdobycie nominacji do finału (31.08) w kolejnych konkursach 17 i 24 sierpnia.

 

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (10.08):

1. Kto będzie gospodarzem mistrzostw Europy koszykarzy w 2021 roku? Odp. Niemcy, Czechy, Włochy i Gruzja. Fazę finałową zorganizuje Berlin.

2. Który z lekkoatletów zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów podczas Uniwersjady w Neapolu? Odp. Michał Rozmys – urodzony w Lubsku, były zawodnik Agrosu Żary.

3. Kto jest mistrzem Europy w szybowcowej klasie 15 metrów? Odp. Sebastian Kawa zdobył w słowackiej Prievidzy złoty medal szybowcowych mistrzostw Europy w klasie 15 m.

4. W której z konkurencji kolarstwa torowego srebrny medal na Igrzyskach Europejskich zdobył Filip Prokopyszyn? Odp. Polak był drugi w scratchu; wygrał Grek Christos Volikakis, a na najniższym stopniu podium stanął Jewgienij Karaliok z Białorusi.

5. Ile wynosi szerokość strefy neutralnej na torach żużlowych? Odp. Powinna wynosić co najmniej 2 m i być ograniczona barierami, aby uniemożliwić publiczności wejście.

6. Który z polskich szachistów zajmuje najwyższe miejsce w najnowszym rankingu FIDE? Odp. Prowadzi mistrz świata Norweg Magnus Carlsen. 21. pozycję utrzymał najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Radosław Wojtaszek (2739 pkt). O dwa miejsca – z 28. na 26. – poprawił się Jan Krzysztof Duda (2730 pkt), a Kacper Piorun jest 89. (2660 pkt). Dla srebrnego medalisty majowych mistrzostw kraju to awans o sześć pozycji w stosunku do poprzedniego zestawienia.

7. Ilu trenerów zgłosiło chęć prowadzenia reprezentacji Polski piłkarek ręcznych po dymisji Leszka Krowickiego? Odp. 19. Komisja konkursowa rozpatrzy oferty i ma przedstawić jedną lub dwie prezesowi związku Andrzejowi Kraśnickiemu do 19 sierpnia.

8. Kto został trenerem ekstraklasowych piłkarzy Wisły Płock? Odp. Radosław Sobolewski, który ostatnio pracował jako asystent Macieja Stolarczyka w Wiśle Kraków.

RANKING 2017-2019:

27 – Marek (Gorzów)

19 – Grzegorz (Gorzów)

17 – Jacek S. (Zielona Góra), Artur (Urzuty)

9 – Piotr (Lubiszyn)

6 – Daniel (Zielona Góra), Arkadiusz (Nowa Sól)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko), Jacek B. (Zielona Góra)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku