°C

Sobotni Konkurs Sportowy (10.08)

sks

W drugiej sierpniowej eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, nikomu z dziewięciu słuchaczy nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Szanse na zdobycie nominacji do finału (31.08) w kolejnych konkursach 17 i 24 sierpnia.

 

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (10.08):

1. Kto będzie gospodarzem mistrzostw Europy koszykarzy w 2021 roku? Odp. Niemcy, Czechy, Włochy i Gruzja. Fazę finałową zorganizuje Berlin.

2. Który z lekkoatletów zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów podczas Uniwersjady w Neapolu? Odp. Michał Rozmys – urodzony w Lubsku, były zawodnik Agrosu Żary.

3. Kto jest mistrzem Europy w szybowcowej klasie 15 metrów? Odp. Sebastian Kawa zdobył w słowackiej Prievidzy złoty medal szybowcowych mistrzostw Europy w klasie 15 m.

4. W której z konkurencji kolarstwa torowego srebrny medal na Igrzyskach Europejskich zdobył Filip Prokopyszyn? Odp. Polak był drugi w scratchu; wygrał Grek Christos Volikakis, a na najniższym stopniu podium stanął Jewgienij Karaliok z Białorusi.

5. Ile wynosi szerokość strefy neutralnej na torach żużlowych? Odp. Powinna wynosić co najmniej 2 m i być ograniczona barierami, aby uniemożliwić publiczności wejście.

6. Który z polskich szachistów zajmuje najwyższe miejsce w najnowszym rankingu FIDE? Odp. Prowadzi mistrz świata Norweg Magnus Carlsen. 21. pozycję utrzymał najwyżej sklasyfikowany z Polaków – Radosław Wojtaszek (2739 pkt). O dwa miejsca – z 28. na 26. – poprawił się Jan Krzysztof Duda (2730 pkt), a Kacper Piorun jest 89. (2660 pkt). Dla srebrnego medalisty majowych mistrzostw kraju to awans o sześć pozycji w stosunku do poprzedniego zestawienia.

7. Ilu trenerów zgłosiło chęć prowadzenia reprezentacji Polski piłkarek ręcznych po dymisji Leszka Krowickiego? Odp. 19. Komisja konkursowa rozpatrzy oferty i ma przedstawić jedną lub dwie prezesowi związku Andrzejowi Kraśnickiemu do 19 sierpnia.

8. Kto został trenerem ekstraklasowych piłkarzy Wisły Płock? Odp. Radosław Sobolewski, który ostatnio pracował jako asystent Macieja Stolarczyka w Wiśle Kraków.

RANKING 2017-2019:

27 – Marek (Gorzów)

19 – Grzegorz (Gorzów)

17 – Jacek S. (Zielona Góra), Artur (Urzuty)

9 – Piotr (Lubiszyn)

6 – Daniel (Zielona Góra), Arkadiusz (Nowa Sól)

5 – Marian (Różanówka), Marek (Sława)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko), Jacek B. (Zielona Góra)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.