°C

Bezpartyjni Samorządowcy o słabych inwestycjach w regionie

Fot. A. Steciąg

Bezpartyjni Samorządowcy apelują o zwiększenie nakładów na inwestycje w naszym regionie.

Łukasz Mejza, szef klubu Bezpartyjnych Samorządowców w sejmiku województwa lubuskiego, zwraca uwagę, że województwo lubuskie jest pod tym względem na ostatnim miejscu Polsce.

Jak mówi, świadczy o tym chociażby opublikowana niedawno rządowa mapa inwestycji krajowych:

 

Patryk Lewicki, były starosta sulęciński, podkreśla, że województwo lubuskie otrzymuje wielokrotnie mniej pieniędzy, niż inne regiony w kraju.

– Wyprzedza nas nawet równie małe, co Lubuskie, województwo opolskie. Tak dłużej nie może być – dodaje:

 

Jakub Zgoła ze Stowarzyszenia Koliber uważa, że niskie nakłady na inwestycje w województwie lubuskim są jedną z przyczyn, dla których tak wielu młodych Lubuszan wyjeżdża z regionu i szuka pracy gdzie indziej:

 

Bezpartyjni Samorządowcy zaapelowali dziś do wojewody lubuskiego oraz parlamentarzystów o mocniejszy i skuteczniejszy lobbing na rzecz zwiększenia nakładów na inwestycje w naszym regionie.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.