°C

Bezpartyjni Samorządowcy o słabych inwestycjach w regionie

Fot. A. Steciąg
 

Bezpartyjni Samorządowcy apelują o zwiększenie nakładów na inwestycje w naszym regionie.

Łukasz Mejza, szef klubu Bezpartyjnych Samorządowców w sejmiku województwa lubuskiego, zwraca uwagę, że województwo lubuskie jest pod tym względem na ostatnim miejscu Polsce.

Jak mówi, świadczy o tym chociażby opublikowana niedawno rządowa mapa inwestycji krajowych:

 

Patryk Lewicki, były starosta sulęciński, podkreśla, że województwo lubuskie otrzymuje wielokrotnie mniej pieniędzy, niż inne regiony w kraju.

– Wyprzedza nas nawet równie małe, co Lubuskie, województwo opolskie. Tak dłużej nie może być – dodaje:

 

Jakub Zgoła ze Stowarzyszenia Koliber uważa, że niskie nakłady na inwestycje w województwie lubuskim są jedną z przyczyn, dla których tak wielu młodych Lubuszan wyjeżdża z regionu i szuka pracy gdzie indziej:

 

Bezpartyjni Samorządowcy zaapelowali dziś do wojewody lubuskiego oraz parlamentarzystów o mocniejszy i skuteczniejszy lobbing na rzecz zwiększenia nakładów na inwestycje w naszym regionie.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku