°C

9 mln zł na wymianę starych pieców

fot. Janusz Życzkowski
 

Masz stary piecyk na węgiel i chciałbyś go wymienić na nowsze źródło ciepła? Teraz będzie to o wiele łatwiejsze!

Władze województwa przeznaczyły bowiem 9 mln złotych na likwidację tzw. „kopciuchów”. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych i zostaną rozdane w ogłoszonym właśnie konkursie.

– Walka o czyste powietrze to jeden z naszych priorytetów i dlatego chcemy pomóc mieszkańcom w wymianie starych pieców na nowe, bardziej ekologiczne źródła ciepła – podkreśla Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego:

 

Marek Kamiński z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego zaznacza, że na wymianę jednego pieca będzie można otrzymać wsparcie w wysokości do 10 tys. złotych. Potencjalny beneficjent dotacji będzie musiał jednak zagwarantować wkład własny do tej inwestycji:

 

Dodajmy, że wnioski o dotacje na wymianę pieców będzie można składać do 8 października. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.lubuskie.pl

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku