°C

9 mln zł na wymianę starych pieców

fot. Janusz Życzkowski

Masz stary piecyk na węgiel i chciałbyś go wymienić na nowsze źródło ciepła? Teraz będzie to o wiele łatwiejsze!

Władze województwa przeznaczyły bowiem 9 mln złotych na likwidację tzw. „kopciuchów”. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych i zostaną rozdane w ogłoszonym właśnie konkursie.

– Walka o czyste powietrze to jeden z naszych priorytetów i dlatego chcemy pomóc mieszkańcom w wymianie starych pieców na nowe, bardziej ekologiczne źródła ciepła – podkreśla Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego:

 

Marek Kamiński z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego zaznacza, że na wymianę jednego pieca będzie można otrzymać wsparcie w wysokości do 10 tys. złotych. Potencjalny beneficjent dotacji będzie musiał jednak zagwarantować wkład własny do tej inwestycji:

 

Dodajmy, że wnioski o dotacje na wymianę pieców będzie można składać do 8 października. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.lubuskie.pl

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.