°C

Lubuskie wybiera najpiękniejszą wieś!

Fot. A. Steciąg

Lubuskie sołectwa przystępują do walki o tytuł najpiękniejszej wsi w regionie. W tym roku będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jak zaznacza Arkadiusz Dąbrowski z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, konkurs rozpocznie się 26 sierpnia i jak zawsze podzielony zostanie na trzy etapy:

 

Edward Jednoszewski, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Sołtysów, mówi, że mieszkańcom wsi bardzo zależy na zdobyciu tego prestiżowego tytułu najpiękniejszej wioski w województwie.

– W ciągu tych 10 lat konkursu widziałem wyraźnie, że z roku na rok coraz bardziej starają się o wygraną – dodaje:

 

Główną nagrodą w konkursie „Najpiękniejsza Wieś Lubuska” jest 15 tys. złotych oraz tablice wjazdowe i wyjazdowe informujące o wygranej w tym plebiscycie. Zdaniem Arkadiusza Dąbrowskiego, to właśnie one – a nie nagrody finansowe – mają największe znaczenie dla mieszkańców wsi startujących w tym konkursie:

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tytuł Najpiękniejszej Lubuskiej Wsi zdobył Łaz w gminie Żary. Kto wygra w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, dowiemy się na początku października.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.