°C

Lubuskie wybiera najpiękniejszą wieś!

Fot. A. Steciąg
 

Lubuskie sołectwa przystępują do walki o tytuł najpiękniejszej wsi w regionie. W tym roku będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jak zaznacza Arkadiusz Dąbrowski z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, konkurs rozpocznie się 26 sierpnia i jak zawsze podzielony zostanie na trzy etapy:

 

Edward Jednoszewski, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Sołtysów, mówi, że mieszkańcom wsi bardzo zależy na zdobyciu tego prestiżowego tytułu najpiękniejszej wioski w województwie.

– W ciągu tych 10 lat konkursu widziałem wyraźnie, że z roku na rok coraz bardziej starają się o wygraną – dodaje:

 

Główną nagrodą w konkursie „Najpiękniejsza Wieś Lubuska” jest 15 tys. złotych oraz tablice wjazdowe i wyjazdowe informujące o wygranej w tym plebiscycie. Zdaniem Arkadiusza Dąbrowskiego, to właśnie one – a nie nagrody finansowe – mają największe znaczenie dla mieszkańców wsi startujących w tym konkursie:

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tytuł Najpiękniejszej Lubuskiej Wsi zdobył Łaz w gminie Żary. Kto wygra w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, dowiemy się na początku października.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku