°C

Miliony z RPO na innowacje i tereny inwestycyjne

fot. Pixabay

Władze województwa przekazały dziś kolejne miliony złotych na rozwój terenów inwestycyjnych oraz innowacyjne projekty realizowane przez lubuskie firmy.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego, a dotację otrzymała m.in. Nowa Sól. Jak zaznacza Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, to kolejna gmina, która korzysta z funduszy unijnych na rozwój terenów inwestycyjnych.

– Do tej pory rozstrzygnęliśmy w tym zakresie dwa konkursy na łączną kwotę ponad 32 mln złotych – dodaje Jabłoński:

 

Z dofinansowania cieszy się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Jak mówi, dzięki temu wsparciu będzie można wybudować drogę do nowego zakładu na nowosolskiej strefie przemysłowej, w którym znajdzie pracę ok. 500 osób:

 

18 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczono już także na innowacyjne projekty realizowane przez lubuskie firmy. Umowę na prawie 1,5 mln zł podpisała firma DB Polska ze Stanowic, która pracuje nad systemem zdalnej kontroli infrastruktury oświetleniowej w miastach.

– Wykorzystamy do tego inteligentne, samouczące się kamery, które będą nie tylko informować o awarii oświetlenia, ale także ją przewidywać i odpowiednio wcześnie zgłaszać – wyjaśnia prezes spółki Dariusz Wierzba:

 

Przypomnijmy, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwo lubuskie ma do wykorzystania do roku 2020 ponad 440 mln euro. Do tej pory, w ramach nowego RPO władze województwa podpisały już ponad 600 umów na dofinansowanie projektów na kwotę niemal 2 miliardów złotych. Do wydania jest jeszcze niemal drugie tyle.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.