°C

Uwaga na fałszywe adresy pracowników ze Wschodu

 

Podają fałszywe adresy zameldowania, a później nie odbierają korespondencji... Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących zwrotów korespondencji wysyłanej do osób zatrudnianych przez pracodawców z naszego regionu.

Jak podkreśla Agata Muchowska, rzeczniczka zielonogórskiego oddziału ZUS, problem dotyczy najczęściej obcokrajowców – głównie tych, którzy przyjeżdżają do nas do pracy zza wschodniej granicy:

 

Jak się okazuje, wiele z adresów podawanych przez pracowników zza wschodniej granicy, to adresy fikcyjne. Bardzo często zdarza się też, że kilka, a nawet kilkanaście osób podaje do ZUS ten sam adres do korespondencji.

– Wraca więc do nas wiele nieodebranych listów, ponieważ nie udało się znaleźć właściwego adresata – dodaje Agata Muchowska:

 

Agata Muchowska zaznacza, że jeżeli otrzymamy urzędową korespondencję zaadresowaną na osobę, która z nami nie mieszka lub której nie zameldowaliśmy, możemy tą sprawę zgłosić na policję.

Dodajmy, że w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zarejestrowanych jest obecnie prawie pół miliona pracowników zza wschodniej granicy. W naszym województwie, w oddziałach ZUS w Gorzowie i Zielonej Górze, zarejestrowanych jest ponad 21 tys. takich osób – głównie obywateli Ukrainy.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku