°C

Mieszkańcy obawiają się sytuacji w szpitalu

 

Chaos informacyjny. Bakteria wygrywa z procedurami.

W zielonogórskim szpitalu rozprzestrzenia się lekooporna bakteria Klebsiella Pneumoniae (New Dehli). Zgodnie z zaleceniem Sanepidu, Szpital Uniwersytecki zamknął przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały. Jednak nasi słuchacze alarmują, że placówka niewystarczająco informuje nie tylko mieszkańców ale także zielonogórskich lekarzy: 

Odwiedziny także są ograniczone. Pacjenta może odwiedzić maksymalnie jedna osoba na raz. A co o sytuacji epidemiologicznej w szpitalu sądzą zielonogórzanie?:

Jak możemy przeczytać na facebook’owym profilu szpitala, została sprowadzona specjalna maszyna, która skraca wykrycie tej niebezpiecznej bakterii z ponad 48 godzin do jednej godziny. W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, na której dowiemy się, jak będzie wyglądać dalsze funkcjonowanie szpitala.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku