°C

Sanepid nakazuje wstrzymanie przyjęć w szpitalu

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze, szpital wstrzymuje przyjęcia na wszystkie oddziały. Powodem jest pojawienie się bakterii Klebsiella pneumoniae (New Dehli).

Jak informuje Sylwia Malcher Nowak, rzecznik szpitala, pacjenci, którzy mieli stawić się na planowe wizyty i zabiegi, są telefonicznie powiadamiani o nowym terminie przyjęcia. Bez zmian będą odbywały się planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach:

Antoni Ciach, Dyrektor ds. Lecznictwa już wczoraj informował, że szpital wdrożył procedury mające zahamować rozprzestrzenianie się bakterii:

Wstrzymanie przyjęć potrwa do 15 sierpnia. Wszystkich odwiedzających obowiązuje stosowanie się do wytycznych personelu szpitala.

 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.