°C

13 mln zł na nowe wozy bojowe dla OSP

Fot. A. Steciąg
 

18 jednostek ochotniczej straży pożarnej z całego województwa otrzyma wkrótce nowoczesne wozy bojowe.

Pojazdy ratowniczo – gaśnicze o napędzie 4×4 trafią m.in. do Bledzewa, Bytnicy, Czerwieńska, Dobiegniewa, Połęcka, Pomorska i Trzebiela, gdzie będą wykorzystywane nie tylko do walki z pożarami, lecz także ze skutkami nawałnic czy powodzi.

Inwestycja kosztować będzie ponad 13 mln złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Bez funduszy unijnych nie udałoby się nam zrealizować tak dużego zakupu – podkreśla Edward Fedko, prezes lubuskiego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych:

 

Przetarg na dostawę 18 wozów bojowych dla lubuskich jednostek OSP wygrała firma Moto Truck z Kielc. Jakub Chmiel, wiceprezes spółki, zapewnia, że strażacy – ochotnicy będą bardzo zadowoleni z nowego sprzętu:

 

Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, przypomina, że to nie pierwsza tego typu inwestycja realizowana w naszym regionie m.in. przy wsparciu funduszy unijnych:

 

Dodajmy tylko, że dostawy nowych wozów bojowych dla 18 lubuskich jednostek OSP odbywać się będą w trzech transzach. Pierwsze pojazdy trafią do strażaków – ochotników w październiku, ostatnie pod koniec roku. 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku