°C

Lubuskie podsumowuje programy INTERREG

Program Współpracy INTERREG Brandenburgia-Polska

Transgraniczne połączenia autobusowe, ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne czy współpraca szkół i odnawianie zabytków - to tylko niektóre projekty realizowane w naszym w województwie w ramach polsko - niemieckich programów INTERREG.

Najwięcej z nich, bo ponad 50, sfinansowano w ramach programu współpracy z Brandenburgią.

– Łączny budżet na te projekty to ponad 100 mln euro – mówi Radosław Brodzik z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

Radosław Brodzik przypomina, że Lubuskie mocno też korzysta na programie współpracy transgranicznej z Saksonią, realizowanym wspólnie z województwem dolnośląskim:

 

Władze województwa lubuskiego liczą na kontynuację programów transgranicznych i dalszą dobrą współpracę z Brandenburgią i Saksonią.

– W odróżnieniu do władz centralnych, stoimy na stanowisku, że oba programy powinny być zarządzane tak, jak do tej pory, czyli na poziomie regionalnym” – podkreśla Radosław Brodzik:

 

Dodajmy, że polsko – niemieckie programy INTERREG kończą się w 2020 roku. W nowej perspektywie finansowej Komisja Europejska planuje wydać na współpracę transgraniczną ponad 11,5 miliarda euro.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.