°C

Lubuskie podsumowuje programy INTERREG

Program Współpracy INTERREG Brandenburgia-Polska
 

Transgraniczne połączenia autobusowe, ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne czy współpraca szkół i odnawianie zabytków - to tylko niektóre projekty realizowane w naszym w województwie w ramach polsko - niemieckich programów INTERREG.

Najwięcej z nich, bo ponad 50, sfinansowano w ramach programu współpracy z Brandenburgią.

– Łączny budżet na te projekty to ponad 100 mln euro – mówi Radosław Brodzik z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

Radosław Brodzik przypomina, że Lubuskie mocno też korzysta na programie współpracy transgranicznej z Saksonią, realizowanym wspólnie z województwem dolnośląskim:

 

Władze województwa lubuskiego liczą na kontynuację programów transgranicznych i dalszą dobrą współpracę z Brandenburgią i Saksonią.

– W odróżnieniu do władz centralnych, stoimy na stanowisku, że oba programy powinny być zarządzane tak, jak do tej pory, czyli na poziomie regionalnym” – podkreśla Radosław Brodzik:

 

Dodajmy, że polsko – niemieckie programy INTERREG kończą się w 2020 roku. W nowej perspektywie finansowej Komisja Europejska planuje wydać na współpracę transgraniczną ponad 11,5 miliarda euro.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku