°C

6 mln zł na modernizację Filharmonii Zielonogórskiej

Fot. A. Steciąg
 

Po pięciu nieudanych przetargach w końcu udało się wykonawcę remontu i rozbudowy Filharmonii Zielonogórskiej. Inwestycją zajmie się spółka Wolar z Głogowa, która podpisała dziś umowę na realizację tego projektu.

Dyrektor filharmonii Czesław Grabowski przypomina, że ostatnie tak duża modernizacja jego placówki miała miejsce w 15 lat temu, kiedy powstała duża sala koncertowa Centrum Muzycznego Wschód – Zachód.

– Teraz zaczynamy kolejny etap naszej rozbudowy – dodaje:

 

Projekt modernizacji Filharmonii Zielonogórskiej przewiduje m.in. wybudowanie nowego przestronnego hallu wejściowego wraz z szatniami, wymianę klimatyzacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz sal próbnych dla filharmoników.

Wojciech Wierzbowski z firmy Wolar mówi, że to poważna inwestycja, której zakończenie zaplanowane jest na listopad 2021 roku:

 

Rozbudowa i remont Filharmonii Zielonogórskiej ma kosztować ponad 6 mln złotych, z czego połowa pochodzi z funduszy unijnych. Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego, podkreśla, że to nie pierwsze tak duże pieniądze przeznaczone w ostatnim czasie na modernizację instytucji kultury w naszym regionie:

 

Dyrekcja Filharmonii Zielonogórskiej zapewnia, że prace remontowe i rozbudowa placówki nie zakłócą planów koncertowych na ten sezon. Najbliższy występ zielonogórskich muzyków już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, na skwerze przed filharmonią. Inauguracja 64. sezonu koncertowego nastąpi natomiast, jak zawsze, na początku września, czyli w trakcie Winobrania.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku