°C

6 mln zł na modernizację Filharmonii Zielonogórskiej

Fot. A. Steciąg

Po pięciu nieudanych przetargach w końcu udało się wykonawcę remontu i rozbudowy Filharmonii Zielonogórskiej. Inwestycją zajmie się spółka Wolar z Głogowa, która podpisała dziś umowę na realizację tego projektu.

Dyrektor filharmonii Czesław Grabowski przypomina, że ostatnie tak duża modernizacja jego placówki miała miejsce w 15 lat temu, kiedy powstała duża sala koncertowa Centrum Muzycznego Wschód – Zachód.

– Teraz zaczynamy kolejny etap naszej rozbudowy – dodaje:

 

Projekt modernizacji Filharmonii Zielonogórskiej przewiduje m.in. wybudowanie nowego przestronnego hallu wejściowego wraz z szatniami, wymianę klimatyzacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz sal próbnych dla filharmoników.

Wojciech Wierzbowski z firmy Wolar mówi, że to poważna inwestycja, której zakończenie zaplanowane jest na listopad 2021 roku:

 

Rozbudowa i remont Filharmonii Zielonogórskiej ma kosztować ponad 6 mln złotych, z czego połowa pochodzi z funduszy unijnych. Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego, podkreśla, że to nie pierwsze tak duże pieniądze przeznaczone w ostatnim czasie na modernizację instytucji kultury w naszym regionie:

 

Dyrekcja Filharmonii Zielonogórskiej zapewnia, że prace remontowe i rozbudowa placówki nie zakłócą planów koncertowych na ten sezon. Najbliższy występ zielonogórskich muzyków już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, na skwerze przed filharmonią. Inauguracja 64. sezonu koncertowego nastąpi natomiast, jak zawsze, na początku września, czyli w trakcie Winobrania.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.