°C

Ponad 13 milionów na przywracanie lokalnych połączeń

fot. LUW

Ponad 13. milionów złotych otrzymało nasze województwo z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na przywracanie lokalnych połączeń , np. tych między gminami. LUW jest już gotowy do przyjęcia pierwszych wniosków.

– To odpowiedź na zgłaszane przez mieszkańców gmin i powiatów, problemy związane z dojazdem do szkół czy miejsc pracy – mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak:

Jeszcze dziś na stronie internetowej LUW pojawi się dokładna informacji o procedurach naboru do programu. Będzie obowiązywało przedstawienie kilku oświadczeń, m.in. o tym, że linia jest „nowa”, tzn. nie funkcjonowała od trzech miesięcy lub np. dodano o przystanek więcej do rozkładu jazdy danej linii – wyjaśnia dyrektor Wydziału Infrastruktury w LUW, Katarzyna Kis:

Wnioski można składać osobiście w siedzibie urzędu bądź drogą pocztową do 16. sierpnia. W przypadku wysyłania wniosku, brana jest pod uwagę data otrzymania wniosku przez LUW, a nie data na znaczku pocztowym.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.