°C

Ponad 13 milionów na przywracanie lokalnych połączeń

fot. LUW
 

Ponad 13. milionów złotych otrzymało nasze województwo z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na przywracanie lokalnych połączeń , np. tych między gminami. LUW jest już gotowy do przyjęcia pierwszych wniosków.

– To odpowiedź na zgłaszane przez mieszkańców gmin i powiatów, problemy związane z dojazdem do szkół czy miejsc pracy – mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak:

Jeszcze dziś na stronie internetowej LUW pojawi się dokładna informacji o procedurach naboru do programu. Będzie obowiązywało przedstawienie kilku oświadczeń, m.in. o tym, że linia jest „nowa”, tzn. nie funkcjonowała od trzech miesięcy lub np. dodano o przystanek więcej do rozkładu jazdy danej linii – wyjaśnia dyrektor Wydziału Infrastruktury w LUW, Katarzyna Kis:

Wnioski można składać osobiście w siedzibie urzędu bądź drogą pocztową do 16. sierpnia. W przypadku wysyłania wniosku, brana jest pod uwagę data otrzymania wniosku przez LUW, a nie data na znaczku pocztowym.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku