°C

Klaus Bachmann o Polsce, Niemcach i wspólnej Europie

Godzenie wody z ogniem, czyli Polska i Niemcy w Unii Europejskiej: wspólne wartości, sprzeczne interesy - to temat spotkania z Klausem Bachmannem w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”.

Klaus Bachmann ma cięty język i bystre oko. Urodził się w Niemczech, w Polsce zapuścił korzenie od 1988 roku. Kiedyś dziennikarz, obecnie politolog, historyk, profesor nauk społecznych (Uniwersytet SWPS). Specjalizuje się w problematyce integracji europejskiej, sprawiedliwości w czasach transformacji, historii najnowszej Europy Środkowo-Wschodniej, a także ruchów totalitarnych. Jako publicysta był wielokrotnie obecny na łamach „TP” Oto obszerne fragmenty spotkania.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.