°C

PFRON uruchamia program dofinansowania do wózków elektrycznych

fot. archiwum

Jesteś osobą niepełnosprawną i poruszasz się na wózku inwalidzkim? Masz szanse na dofinansowanie do nowego wózka elektrycznego. W ramach programu Aktywny Samorząd Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma do wydania na ten cel aż 20 mln zł. A w ramach całego programu Aktywny Samorząd, PFRON udzieli pomocy w rekordowej kwocie ponad 170 mln zł.

Andrzej Gonia, Dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON w Zielonej Górze zastrzega, że jednym z warunków dofinansowania jest wkład własny w wysokości 10 procent wartości wózka, a kwota dofinansowania może wynieść nawet 10 tys. zł:

Program jest realizowany w całym regionie przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie. Tam można składać wnioski do dofinansowanie.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.