°C

PFRON uruchamia program dofinansowania do wózków elektrycznych

fot. archiwum
 

Jesteś osobą niepełnosprawną i poruszasz się na wózku inwalidzkim? Masz szanse na dofinansowanie do nowego wózka elektrycznego. W ramach programu Aktywny Samorząd Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma do wydania na ten cel aż 20 mln zł. A w ramach całego programu Aktywny Samorząd, PFRON udzieli pomocy w rekordowej kwocie ponad 170 mln zł.

Andrzej Gonia, Dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON w Zielonej Górze zastrzega, że jednym z warunków dofinansowania jest wkład własny w wysokości 10 procent wartości wózka, a kwota dofinansowania może wynieść nawet 10 tys. zł:

Program jest realizowany w całym regionie przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie. Tam można składać wnioski do dofinansowanie.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku