°C

Szpital w Zielonej Górze pionierem w usuwaniu guzów piersi

 

Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wykorzystali nowatorską metodę walki z nowotworami piersi. Przed operacją "pokolorowali" najpierw guza specjalnym znacznikiem, a później skutecznie go usunęli...

Sylwia Malcher – Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala, podkreśla, że do tej pory podobny zabieg przeprowadzono jedynie w ramach badań naukowych w szpitalu w Gnieźnie.

W ubiegłym tygodniu powtórzono go w Zielonej Górze. Jak mówi, 52-letnia pacjentka już została wypisana do domu i powoli wraca do zdrowia:

Prof. Dawid Murawa z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze zaznacza, że dzięki nowej metodzie możliwe będzie zastąpienie dotychczasowej procedury oznaczania nowotworów piersi, która była bardzo inwazyjna i bolesna dla pacjentek:

Zdaniem prof. Murawy, wykorzystanie specjalnego magnetycznego znacznika do wskazywania guzów piersi pozwala na skuteczniejsze usunięcie nowotworu, a co najważniejsze – jest także o wiele bardziej komfortowe dla operowanej kobiety:

Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze mają w planach przeprowadzenie do końca roku ok. 50 zabiegów usunięcia nowotworów piersi z wykorzystaniem magnetycznego znacznika guzów. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku