°C

Mamy lubuski Katalog Podmiotów Ekonomii Społecznej

lubuskie.pl

Jaką działalność prowadzą spółdzielnie socjalne w naszym regionie, ile osób w nich pracuje i jak się z nimi skontaktować? M.in. takie informacje znajdziemy w Katalogu Lubuskich Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Znalazło się w nim 60 podmiotów, które świadczą różnego rodzaju usługi – od sprzątania mieszkań czy klatek schodowych poprzez catering aż po np. utrzymania zieleni i obiektów komunalnych.

– Rozsyłając ten katalog do włodarzy gmin i powiatów chcemy zachęcić ich do korzystania z usług coraz popularniejszych przedsiębiorstw społecznych – mówi Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodek Polityki Społecznej:

 

Jak zaznacza Jakub Piosik, Katalog Lubuskich Podmiotów Ekonomii Społecznej to swego rodzaju kontynuacja wcześniejszego wydawnictwa, w którym tłumaczono samorządom, jak aktywizować przedsiębiorstwa społeczne z naszego regionu wykorzystując do tego zamówienia publiczne:

 

Dodajmy, że Katalog Lubuskich Podmiotów Ekonomii Społecznej został wydrukowany w nakładzie 500 egzemplarzy przez zielonogórską spółdzielnię socjalną We Do Studio (czyt. łi du studio).

Wydawnictwo jest także dostępne na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej: www.rops.lubuskie.pl

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.