°C

Mamy lubuski Katalog Podmiotów Ekonomii Społecznej

lubuskie.pl
 

Jaką działalność prowadzą spółdzielnie socjalne w naszym regionie, ile osób w nich pracuje i jak się z nimi skontaktować? M.in. takie informacje znajdziemy w Katalogu Lubuskich Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Znalazło się w nim 60 podmiotów, które świadczą różnego rodzaju usługi – od sprzątania mieszkań czy klatek schodowych poprzez catering aż po np. utrzymania zieleni i obiektów komunalnych.

– Rozsyłając ten katalog do włodarzy gmin i powiatów chcemy zachęcić ich do korzystania z usług coraz popularniejszych przedsiębiorstw społecznych – mówi Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodek Polityki Społecznej:

 

Jak zaznacza Jakub Piosik, Katalog Lubuskich Podmiotów Ekonomii Społecznej to swego rodzaju kontynuacja wcześniejszego wydawnictwa, w którym tłumaczono samorządom, jak aktywizować przedsiębiorstwa społeczne z naszego regionu wykorzystując do tego zamówienia publiczne:

 

Dodajmy, że Katalog Lubuskich Podmiotów Ekonomii Społecznej został wydrukowany w nakładzie 500 egzemplarzy przez zielonogórską spółdzielnię socjalną We Do Studio (czyt. łi du studio).

Wydawnictwo jest także dostępne na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej: www.rops.lubuskie.pl

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku