°C

Powstańcze uroczystości w Zielonej Górze

fot. archiwum
 

Harcerze oraz organizacje patriotyczne zapraszają jutro na uroczystości poświęcone 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godz. 16.45 na zielonogórskiej nekropolii przy obelisku poświęconym żołnierzom Armii Krajowej i Szarych Szeregów odbędzie się uroczystość organizowana przez harcerzy z Hufca Zielona Góra ZHP. – Zapraszamy na uroczystości wszystkich zielonogórzan – mówi Marek Budniak, Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych:

Na uroczystości zaprasza również stowarzyszenie Lubuszanie Dla Rzeczpospolitej. O szczegółach mówi prezes stowarzyszenia Tomasz Naruszewicz:

O 17.00 w konkatedrze pw. Św. Jadwigi Śląskiej odmówiony zostanie „Powstańczy różaniec” – modlitwa w intencji uczestników niepodległościowego zrywu. Również o tej godzinie środowisko kibiców wraz ze Stowarzyszeniem Rota Rzeczpospolitej zamierza spotkać się w okolicy ronda PCK i tam uczcić 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.

PLAN UROCZYSTOŚCI NA CMENTARZU:

16:45 – Zbiórka uczestników uroczystości przed Obeliskiem poświęconym Armii Krajowej i Szarym Szeregom

16:45-17:00 – Odśpiewanie piosenek powstańczych i harcerskich.

17:00 – Sygnał syreny miejskiej ogłaszający symbolicznie godzinę „W”.

17:00-17:30 – Program przygotowany przez harcerzy, wystąpienia zebranych gości.

17:30-17:40 – Apel poległych i salwa honorowa.

17:40-17:45 -Składanie wiązanek przez obecnych na uroczystościach.

17:45 – Zakończenie uroczystości.

W uroczystości weźmie udział kompania honorowa z 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. Okręg Zielona Góra Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra zapraszają kombatantów, młodzież i mieszkańców miasta  do udziału w uroczystościach, mających na celu upamiętnienie tego wydarzenia.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku