°C

Praktyki na wakacje

powiat żarski
 

Wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu żarskiego wykorzystuje wakacyjny czas na praktyczną naukę zawodu. Dzięki stażom zawodowym zorganizowanym w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie żarskim, młodzież nabywa doświadczenia zawodowego w urzędach oraz małych i dużych przedsiębiorstwach. Partnerem w realizacji tego zadania jest Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

– Uczniowie nabywają doświadczenia kształcąc się m.in. w kwiaciarni i kawiarni, urzędzie miejskim w Żarach, czy Lubsku, a także w żarskich firmach przemysłowych – informuje Małgorzata Issel, wicestarosta żarska.

 

Staż mogą odbyć uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach, Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Za zrealizowany staż uczniowie otrzymują stypendium w wysokości 1500 zł brutto.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku