°C

MSWiA: OSP ze Złotnika dostanie nowy wóz

fot. OSP Złotnik

W piątek, podczas gaszenia pożaru ścierniska w woj. lubuskim, strażacy z OSP w Złotniku stracili swój wóz - napisała w niedzielę na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek i poinformowała, że resort udzieli strażakom pomocy w pozyskaniu nowego samochodu.

Jak informowały lokalne media, w piątek około godziny 16 informacja o pożarze między Lubomyślem a Złotnikiem wpłynęła do dyżurnego żarskich strażaków. W akcji gaśniczej wzięło udział szesnaście zastępów straży pożarnej z powiatu żarskiego oraz żagańskiego. W trakcie działań gaśniczych całkowicie spłonął samochód gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku, który ochotnicy otrzymali pod koniec 2017 roku. Sprzęt był warty ponad milion złotych.
Pożar udało się opanować i nikomu nic się nie stało.

„W piątek, podczas gaszenia pożaru ścierniska w woj. lubuskim strażacy z OSP w Złotniku stracili swój wóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale samochód całkowicie spłonął” – napisała Witek i podkreśliła, że zobowiązała Komendanta Głównego PSP Leszka Suskiego do udzielenia pomocy OSP w Złotniku.

Szefowa MSWiA poinformowała również, że w najbliższych dniach KG PSP użyczy OSP w Złotniku samochód, którym ochotnicy będą mogli wyjeżdżać do akcji. „Użyczenie potrwa do czasu pozyskania przez OSP nowego samochodu, w czym pomożemy” – zaznaczyła.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.