°C

MSWiA: OSP ze Złotnika dostanie nowy wóz

fot. OSP Złotnik
 

W piątek, podczas gaszenia pożaru ścierniska w woj. lubuskim, strażacy z OSP w Złotniku stracili swój wóz - napisała w niedzielę na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek i poinformowała, że resort udzieli strażakom pomocy w pozyskaniu nowego samochodu.

Jak informowały lokalne media, w piątek około godziny 16 informacja o pożarze między Lubomyślem a Złotnikiem wpłynęła do dyżurnego żarskich strażaków. W akcji gaśniczej wzięło udział szesnaście zastępów straży pożarnej z powiatu żarskiego oraz żagańskiego. W trakcie działań gaśniczych całkowicie spłonął samochód gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku, który ochotnicy otrzymali pod koniec 2017 roku. Sprzęt był warty ponad milion złotych.
Pożar udało się opanować i nikomu nic się nie stało.

„W piątek, podczas gaszenia pożaru ścierniska w woj. lubuskim strażacy z OSP w Złotniku stracili swój wóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale samochód całkowicie spłonął” – napisała Witek i podkreśliła, że zobowiązała Komendanta Głównego PSP Leszka Suskiego do udzielenia pomocy OSP w Złotniku.

Szefowa MSWiA poinformowała również, że w najbliższych dniach KG PSP użyczy OSP w Złotniku samochód, którym ochotnicy będą mogli wyjeżdżać do akcji. „Użyczenie potrwa do czasu pozyskania przez OSP nowego samochodu, w czym pomożemy” – zaznaczyła.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku