°C

Szybciej na rezonans, tomograf i operację zaćmy

Fot. Tobias Dahlberg z Pixabay
 

Dobra wiadomość dla pacjentów z województwa lubuskiego. Mogą liczyć na krótszy okres oczekiwania na operacje zaćmy oraz na wykonanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Poinformowała o tym Jolanta Krug, zastępca dyrektora ds. mundurowych z lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia:

Takim przykładem są Żary, w których znacznie skrócił się okres oczekiwania. Przed zmianą trzeba było czekać na tomograf pięć miesięcy, osiem – mówi Marek Femlak, zastępca dyrektora 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

Na stronie lubuskiego oddziału znajduje się komunikat dla pacjentów o nielimitowanym wykonywaniu świadczeń oraz o aktualnych terminach na wykonanie zabiegów i badań, z wykazem placówek, w których czas oczekiwania jest najkrótszy.

Informacja o tym była też wysyłana do pacjentów oczekujących na operację zaćmy listownie i za pomocą esemesów.

I tak liczba osób czekających na takie zabiegi zmalała pod koniec drugiego kwartału 2019 w stosunku do tego samego okresu rok wczniej o 45 proc.

Po operacji w żarskim szpitalu jest już Zbigniew Teler ze Szprotawy, skrócenie terminu oczekiwania nazywa wielkim dobrodziejstwem:

Jan Malewiecz z Żar mówi, że z dnia na dzień dostał nowe życie:

Lubuski NFZ zachęca pacjentów do korzystania z danych dotyczących pierwszych wolnych terminów. Znajdują się one na stronie internetowej oddziału www.nfz-zielonagora.pl, w zakładce „Informator o terminach leczenia”.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku