°C

25-latka nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Policjanci użyli broni

Fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z Żar musieli użyć broni palnej i strzelić w opony auta, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej. Kobieta prowadząca samochód zaczęła uciekać, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu - poinformowała żarska policja. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Jak się okazało, kierująca 25-latka była pod wpływem narkotyków

Jak relacjonują policjanci, w czasie czynności drogowych do funkcjonariuszy zbliżyła się kierująca, która miała wyraźne problemy z artykulacją mowy.

Chwilę później zatrzymał się również inny kierowca, który poinformował, że jechał za pojazdem kierowanym przez kobietę i widział jak niebezpiecznie zachowuje się na drodze. Kierująca, gdy tylko usłyszała rozmowę ruszyła z dużą prędkością w kierunku Lubska.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca nie reagowała. Uciekając spychała z drogi inne pojazdy. Przy próbie zatrzymania usiłowała także zepchnąć radiowóz. Policjanci, po wjechaniu na mniej ruchliwy odcinek drogi zdecydowali się na zatrzymanie siłowe i przestrzelili oponę ściganego pojazdu.

Kierującą okazała się 25-letnia mieszkanka pow. żagańskiego. Po badaniu testerem w jej ślinie wykryto amfetaminę i metamfetaminę. Kobiecie pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych oraz zatrzymano prawo jazdy. Trafiła do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności.

Czyn, którego się dopuściła zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku