°C

W Bytomiu na świat przyszły pięcioraczki

Fot. Unsplash
 

Ubiegłej nocy w klinice w Bytomiu na świat przyszły pięcioraczki: dziewczynka i czterech chłopców. Ich imiona to: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

Rodzice pięcioraczków są mieszkańcami gminy Olsztyn. Wójt i rada gminy zamierzają przygotować specjalny fundusz dla rodziny.

Gratulacje rodzicom złożyła na swoim twitterowym profilu również minister rodziny pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa , która napisała: „W gminie Olsztyn w woj. śląskim urodziły się dziś pięcioraczki: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon. Witajcie Maluchy. Szczęśliwym Rodzicom serdecznie gratuluję!”

Podobny przypadek równie mnogich narodzin miał miejsce niedawno w Krakowie. Pod koniec maja przyszły tam na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki i dwóch chłopców.

Według naukowców ciąża pięcioracza występuje bardzo rzadko, bo zaledwie w jednej na 52,2 milionów ciąż.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka