°C

Wypadek autokaru w Turcji. Rannych co najmniej 22 Polaków

22 polskich turystów ucierpiało w wypadku autokaru w Turcji, jedna osoba jest w stanie zagrażającym życiu - mówi rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak dodała, autokarem podróżowało łącznie 38 polskich obywateli.

Najwięcej poszkodowanych jest wśród polskich turystów, choć w wypadku ucierpiało łącznie 41 osób, w tym turyści z Norwegii, Rosji i Polski. Według lekarzy, stan jednej z osób zagraża jej życiu – w tureckim szpitalu trwa operacja.

Według informacji tureckich mediów do wypadku doszło ok. godz. 17.30 czasu miejscowego w miejscowości Kemer w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy.

Jak poinformowała rzeczniczka MSZ, autokarem podróżowało 38 obywateli Polski. 22 osoby przewiezione zostały do szpitala, jedna z nich znajduje się w stanie zagrażającym życiu i przechodzi operację. Suwara podkreśliła jednak, że duża część rannych „stopniowo wypisywana jest ze szpitali”.

Osoby, które chcą uzyskać dodatkowe informacje w sprawie wypadku, proszone są o kontakt z numerem dyżurnym polskiego konsulatu w Turcji (tel.: +90 530 469 18 81).

Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie biuro podróży organizowało wyjazd, nieznane są również okoliczności zdarzenia. Według informacji medialnych pojazdem miało łącznie podróżować 41 osób. Radio RMF podało, że oprócz Polaków wśród pasażerów byli turyści z Norwegii oraz Rosji.

⬆ Fot. PAP/EPA/Anadolu Agency

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.