°C

Blokowali rondo w Wawrowie, bo protestują przeciw budowie biogazowni

fot. Zbigniew Bodnar

Kilkudziesięciu mieszkańców podgorzowskiego Wawrowa i Różanek-Szklarni, przez ponad pół godziny blokowało rondo Santockie w Wawrowie, protestując przeciwko planom budowy biogazowni w pobliżu ich domów.

Protestujący boją się m.in. plagi owadów, gryzoni, a także fetoru i  smrodu. Już raz protestowali przeciwko realizacji inwestycji. W maju chodzili po pasach przy rondzie w Różankach. Skutecznie zablokowali także  ruch na drodze Gorzów-Gdańsk. Mówi Dorota Kordacka sołtys Różanek-Szklarni:

Katarzyna Chmiel-Dera członek Zarządu Stowarzyszenia „Razem dla Różanek” twierdzi, że dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi inwestorami nic nie dały, stąd decyzje o wyjściu na ulice:

Prace nad budową biogazowni trwają od 2 lat. W jej pobliżu mają powstać także 33 kurniki dla 1,5 miliona sztuk drobiu. Ich odchody mają być wykorzystane w planowanej biogazowni.

Do tematu będziemy wracać.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka