°C

Co z festiwalem w Garbiczu?

fot. Zbigniew Bodnar
 

Czy tegoroczna edycja „Garbicz Festival" odbędzie się w dniach 1-4 sierpnia?

Od kilkunastu dni trwa bowiem spór prawny pomiędzy burmistrzem Torzymia, a organizatorami. Burmistrz w połowie lipca wystosował pismo do organizatorów, że nie wydaje pozwolenia na organizację festiwalu. Izabela Bryk-Jaśkowiec twierdzi, że nie wie, o co tak naprawdę chodzi, bo z poprzednimi edycjami nie było żadnych problemów:

Zastępca burmistrza Torzymia Robert Borkowski zacytował fragmenty decyzji odmownej, podjętej przez burmistrza Ryszarda Stanulewicza:

Jednakże w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Gorzowie organizatorzy przedstawili wszystkie wymagane pozwolenia m.in. z policji, straży pożarnej, sanepidu. Poza tym festiwal odbywa się na terenie prywatnym organizatorów. Szerzej o sporze burmistrza z organizatorami festiwalu w Popołudniówce Radia Zachód.

Wolontariusze  z wielu krajów wznoszą miasteczko festiwalowe

img 20190722 174233 Polskie Radio Zachód 13 lipca 2020

img 20190722 174635 Polskie Radio Zachód 13 lipca 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku