°C

Nowy szpitalny pawilon coraz bliżej

Zdj. WSW w Gorzowie
 

Gorzowski szpital wybrał wykonawcę nowego pawilonu, w którym ma się mieścić Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych. Na Dekerta w ciągu najbliższych niespełna dwóch lat ma powstać trzypiętrowy pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami.

 W ten sposób lecznica chce poprawić jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki ich  pobytu oraz pracy personelu. W ten sposób spełni też wymogi rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Zgodnie z jego zapisami łóżka intensywnej opieki medycznej powinny stanowić minimum 2% wszystkich łóżek dla pacjentów. W gorzowskim szpitalu powinno ich być więc 20. Teraz jest zaledwie 12. Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku