°C

Ponad 150 Lubuszan zachorowało na boreliozę

fot: redakcja gorzowska

176 Lubuszan zachorowało w tym roku na boreliozę. Przez cały ubiegły rok takich przypadków było aż 575. Zarówno w roku bieżącym jak i ubiegłym nie odnotowano natomiast zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu.

Obie choroby od kilku lat wzbudzają spory niepokój. Temat jest najbardziej aktualny właśnie latem, kiedy szanse na spotkanie z kleszczami są największe. Aneta Mokosa, rzecznik prasowy WSSE w Gorzowie przypomina o zasadach, które mogą pomóc nam uchronić się przed ugryzieniem kleszcza:

I choć przeciw boreliozie szczepionki nie ma, warto rozważyć szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu

Wyleczenie kleszczowego zapalenia mózgu nie jest obecnie możliwe. Nie ma znanych leków, które zwalczałyby wirusa. Leczenie KZM jest ograniczone do łagodzenia jego objawów, czyli uśmierzania bólu i obniżania gorączki.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.