°C

Ponad 150 Lubuszan zachorowało na boreliozę

fot: redakcja gorzowska
 

176 Lubuszan zachorowało w tym roku na boreliozę. Przez cały ubiegły rok takich przypadków było aż 575. Zarówno w roku bieżącym jak i ubiegłym nie odnotowano natomiast zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu.

Obie choroby od kilku lat wzbudzają spory niepokój. Temat jest najbardziej aktualny właśnie latem, kiedy szanse na spotkanie z kleszczami są największe. Aneta Mokosa, rzecznik prasowy WSSE w Gorzowie przypomina o zasadach, które mogą pomóc nam uchronić się przed ugryzieniem kleszcza:

I choć przeciw boreliozie szczepionki nie ma, warto rozważyć szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu

Wyleczenie kleszczowego zapalenia mózgu nie jest obecnie możliwe. Nie ma znanych leków, które zwalczałyby wirusa. Leczenie KZM jest ograniczone do łagodzenia jego objawów, czyli uśmierzania bólu i obniżania gorączki.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku