°C

Będą podwyżki dla gorzowskich nauczycieli?

E.Kobelak

Na salę sesyjną wraca temat podwyżek dla gorzowskich nauczycieli. Decyzja w tej sprawie miała być podjęta podczas czerwcowych obrad, jednak ze względu na braki w dokumentacji, została ściągnięta i przełożona na lipiec.

Przypomnijmy, klub radnych Koalicja Obywatelska zwrócił się do prezydenta miasta z wnioskiem o podwyższenie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli o ponad 9 procent. Tak podwyższone przez samorząd pensje, nauczyciele mieli otrzymywać przez dwa wakacyjne miesiące. Punkt ten – z uwagi na brak wyliczeń finansowych – został jednak ściągnięty i wróci w najbliższą środę. Mówi szef klubu Koalicja Obywatelska Radosław Wróblewski:

Jeśli punt zostanie przegłosowany przez radę, wówczas tak podwyższone stawki obowiązywać będą tylko przez miesiąc, od września bowiem mają wejść podwyżki ministerialne.

Sesja Rady Miasta Gorzowa odbędzie się w najbliższą środę 24 lipca w sali sesyjnej urzędu. Początek o godzinie 14.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.