°C

Będą podwyżki dla gorzowskich nauczycieli?

E.Kobelak
 

Na salę sesyjną wraca temat podwyżek dla gorzowskich nauczycieli. Decyzja w tej sprawie miała być podjęta podczas czerwcowych obrad, jednak ze względu na braki w dokumentacji, została ściągnięta i przełożona na lipiec.

Przypomnijmy, klub radnych Koalicja Obywatelska zwrócił się do prezydenta miasta z wnioskiem o podwyższenie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli o ponad 9 procent. Tak podwyższone przez samorząd pensje, nauczyciele mieli otrzymywać przez dwa wakacyjne miesiące. Punkt ten – z uwagi na brak wyliczeń finansowych – został jednak ściągnięty i wróci w najbliższą środę. Mówi szef klubu Koalicja Obywatelska Radosław Wróblewski:

Jeśli punt zostanie przegłosowany przez radę, wówczas tak podwyższone stawki obowiązywać będą tylko przez miesiąc, od września bowiem mają wejść podwyżki ministerialne.

Sesja Rady Miasta Gorzowa odbędzie się w najbliższą środę 24 lipca w sali sesyjnej urzędu. Początek o godzinie 14.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku