°C

Genialny Zmarzlik i Polska druga w Speedway of Nations!

własne
 

Polska zajęła drugie miejsce w Speedway of Nations czyli de facto w mistrzostwach świata par! Polacy, wśród których najlepiej jeździł Bartosz Zmarzlik z truly.work Stali Gorzów wygrali dwudniową rundę zasadniczą. W finale jednak musieli uznać wyższość gospodarzy - zawody SoN odbywały się w rosyjskim Togliatti.

Rewelacyjnie w rundzie podstawowej II dnia jechał Bartosz Zmarzlik, który wygrał wszystkie swoje wyścigi. Dobrze wspomagał go Patryk Dudek, który na początku wprawdzie przyjechał ostatni, ale w kolejnych wyścigach przywoził punkty i Polacy wygrywali bieg za biegiem. Do tego rezerwowy Maksym Drabik dorzucił 2 punkty.

W każdym razie po 42 biegach(licząc dzisiejsze i wczorajsze wyścigi) Polska miała 47 punktów i wyprzedzała Rosję – 45 oraz Australię – 41 punktów. Te dwa ostatnie zespoły zmierzyły się w barażu – w nim był remis, który dał Rosjanom awans do finału – w nim zmierzyli się z naszymi reprezentantami.

W finale najpierw w I łuku upadł Dudek po kontakcie z Łagutę. W powtórce w pełnym składzie Polacy przegrali start, Rosja wygrała 5-1(Sajfutdinow przed Łagutą, Zmarzlikiem i Dudkiem) i wygrała Speedway of Nations czyli jest mistrzem świata par! Polska ma wicemistrzostwo. Na 3 miejscu Australia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku