°C

Morawiecki do policjantów: Codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach

Fot. PAP/Andrzej Grygiel
 

Nasze codzienne bezpieczeństwo jest w rękach policjantów i policjantek, którzy ofiarnie - często z narażeniem życia - dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków; dziękuję wam za wierną, wspaniałą służbę Rzeczpospolitej i polskiemu społeczeństwu - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

Premier w niedzielę wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji oraz w festynie rodzinnym.

Morawiecki podziękował policjantom za ich codzienną służbę.

„Można oczywiście zmieniać ustawy, modernizować sprzęt i trzeba to robić, trzeba poprawiać regulacje, ale na końcu nasze codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach. Jest w rękach polskich policjantów i policjantek, którzy ofiarnie – często z narażeniem życia – dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków”

– podkreślił szef rządu.

„Dziękuję wam drodzy policjanci, dziękuję waszym rodzinom za wierną służbę Rzeczpospolitej, za wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu”

– oświadczył premier.

⬆ Wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier nawiązał też do niedawnych badań mówiących, że 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpieczna w swoim miejscu zamieszkania.

„To jest szóstka z plusem, jak byśmy powiedzieli językiem wystawiania cenzurek; znakomite osiągnięcie, które zawdzięczamy przede wszystkim polskiej policji, polskim policjantom, ale również wdrożeniu szeroko zakrojonego programu modernizacji służb mundurowych, na który przeznaczyliśmy blisko 10 miliardów złotych”

– podkreślił premier.

Wśród działań sprzyjających zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa obywateli Morawiecki wymienił przywrócenie ponad 100 wcześniej zlikwidowanych posterunków policyjnych, krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa czy aplikację „Moja komenda”, a wśród inwestycji – zakup trzech nowych śmigłowców Black Hawk dla polskiej policji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku