°C

Morawiecki do policjantów: Codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach

Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Nasze codzienne bezpieczeństwo jest w rękach policjantów i policjantek, którzy ofiarnie - często z narażeniem życia - dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków; dziękuję wam za wierną, wspaniałą służbę Rzeczpospolitej i polskiemu społeczeństwu - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w Katowicach.

Premier w niedzielę wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji oraz w festynie rodzinnym.

Morawiecki podziękował policjantom za ich codzienną służbę.

„Można oczywiście zmieniać ustawy, modernizować sprzęt i trzeba to robić, trzeba poprawiać regulacje, ale na końcu nasze codzienne bezpieczeństwo jest w waszych rękach. Jest w rękach polskich policjantów i policjantek, którzy ofiarnie – często z narażeniem życia – dbają o bezpieczeństwo wszystkich Polaków”

– podkreślił szef rządu.

„Dziękuję wam drodzy policjanci, dziękuję waszym rodzinom za wierną służbę Rzeczpospolitej, za wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu”

– oświadczył premier.

⬆ Wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier nawiązał też do niedawnych badań mówiących, że 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpieczna w swoim miejscu zamieszkania.

„To jest szóstka z plusem, jak byśmy powiedzieli językiem wystawiania cenzurek; znakomite osiągnięcie, które zawdzięczamy przede wszystkim polskiej policji, polskim policjantom, ale również wdrożeniu szeroko zakrojonego programu modernizacji służb mundurowych, na który przeznaczyliśmy blisko 10 miliardów złotych”

– podkreślił premier.

Wśród działań sprzyjających zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa obywateli Morawiecki wymienił przywrócenie ponad 100 wcześniej zlikwidowanych posterunków policyjnych, krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa czy aplikację „Moja komenda”, a wśród inwestycji – zakup trzech nowych śmigłowców Black Hawk dla polskiej policji.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.