°C

Zabawa nad jeziorami wolsztyńskimi

Grafika: materiały organizatorów

W ten weekend trwają Dni Jezior Wolsztyńskich. Powstały już cuda z piachów, były występy zespołów szantowych, pokazy na jeziorze, parada łodzi i koncerty. Jedną z dzisiejszych atrakcji jest kulinarna bitwa o Wolsztyn – dwie drużyny pod kierunkiem zawodowych kucharzy rywalizują ze sobą i gotują z produktów dostępnych na Ziemi Wolsztyńskiej – m.in. w jeziorach i lasach potrawy na bazie sandacza.

Jarosław Świrszcz, dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury podkreśla, że jednym z pomysłów jest propagowanie szant:

Marcin Adamczak historyk z muzeum w Wolsztynie dodaje, że miasto warto odwiedzić z wielu powodów, nie tylko po to, by obejrzeć słynne już parowozy:

Dziś także m.in. pływanie na byle czym, turniej rugby. A degustacja potraw przygotowanych w ramach kulinarnej bitwy około 17:00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.