°C

Opera Telemanna wystawiona w Żarach

UM Żary
 

W Żarach odbędzie się dziś finał 12. edycji lipcowych koncertów pod hasłem Lato z Telemannem. Artysta mieszkał i tworzył w Żarach przez kilka lat. Na dziedzińcu pałacu Promnitzów, otwartego dziś dla mieszkańców, wystawiona zostanie opera Georga Philippa Telemanna – Pimpinone, uważana za najlepsze dzieło operowe kompozytora.

– Operę wyreżyserował Wacław Jankowski, a soliści występować będą w towarzystwie orkiestry Krakowskiej Opery Kameralnej – informuje Zbigniew Brzeziński z urzędu miasta w Żarach.

 

 

Koncert poprzedzony zostanie inscenizacją przyjazdu do Żar króla Augusta II Mocnego. Dokładnie 300 lat temu, ówczesny władca Żar, Erdmann II Promnitz otrzymał nominację na stanowisko ministra na dworze w Dreźnie, gdzie August II był również elektorem.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka