°C

Kierowca autokaru stanie przed sądem

Fot. YouTube/TV Regionalna pl

O nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym oskarżyła prokuratura kierowcę autobusu, który w grudniu wywrócił się na drodze krajowej nr 3 w Polkowicach. Zginęła wówczas jedna osoba, a 25 zostało rannych.

Autobus wiózł grupę podopiecznych ze Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu oraz Pszczewie. Wycieczka wracała z wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego.

Z ustaleń prokuratury wynika, że kierowca zjeżdżając za Polkowicami z dwupasmowej jezdni na zakręcie, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Autobus przewrócił się. W śledztwie ustalono, że na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku obowiązywały ograniczenia – najpierw do 70, a później do 50 kilometrów na godzinę. Tymczasem oskarżony jechał tam ponad 100 kilometrów na godzinę.

Prokurator zarzucił mu, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym przekraczając dopuszczalną prędkość, nie obserwując dostatecznie drogi, czym spowodował wypadek.
Kierowca nie przyznał się do zarzutu. Kwestionował w nich m.in. odczyt tachografu. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.