Dwa medale Lubuszanek na OOM w pływaniu! Złota Skowrońska

Wiktoria Skowrońska wygrała rywalizację na 50 m stylem klasycznym na finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu. Zawodniczka MKP Słowianki Gorzów zdobyła w Drzonkowie tytuł Mistrzyni Polski 17-18 latek. Srebro w tej samej konkurencji wywalczyła Aleksandra Kramer z TP Zielona Góra.

Skowrońska była najlepsza także w eliminacjach. Triumfatorka cieszyła się z wygranej, ale przyznała, że liczyła na nieco lepszy czas niż 33,11:

A jak srebro przyjęła Kramer? Przedstawicielka zielonogórskiego Towarzystwa Pływackiego w finale uzyskała czas 33,62:

Jeżeli chodzi o piątkowe zmagania to jeszcze Agata Miciak (MKP Słowianka Gorzów) była piąta w finale na 100 m stylem motylkowym oraz zajęła szóste miejsce w finale na 200 dowolnym.